Актуальні питання облаштування літніх майданчиків у Львові
Наближається літо, а отже, для рестораторів знову набувають актуальності питання функціонування відкритих літніх майданчиків (у Львові сезон триває щороку з 1 квітня до 1 листопада).
Численні літні тераси кафе та кав’ярень вже стали звичним елементом міського пейзажу. Однак, зростання кількості літніх майданчиків в деяких випадках спричиняє і незручності для пішоходів, оскільки через тераси іноді важко пройти тротуаром вузької вулички. Окремі підприємці встановлюють майданчики не у відповідності з проектом, а деякі взагалі без погодження. Реагуючи на ці проблеми, міська влада періодично вносить зміни у правила встановлення літніх майданчиків.
Так, згідно останніх змін передбачено можливість демонтажу не погоджених літніх майданчиків без рішення суду. Окрім цього, внесено зміни до основних вимог, які повинні бути дотримані при погоджені літнього майданчику, передбачені Ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 року (напр. вимога розміщення літнього майданчику в межах фасаду закладу громадського харчування).
Оскільки погодження встановлення літнього майданчику є клопітким і довготривалим процесом, слід подбати про підготовлення документів завчасно. Виходячи з практичного досвіду ми завжди рекомендуємо документи починати узгоджувати в кінці року, для того щоби з початком сезону, тобто, з 1 квітня на літньому майданчику можна було би приймати перших гостей.
Основними етапами встановлення літнього майданчика (літньої конструкції), є наступні:
- Отримання згоди на монтаж літнього майданчика в Управлінні регулювання забудови департаменту містобудування Львівської міської ради
Після подачі документів в Управління регулювання забудови департаменту містобудування, необхідно отримати архітектурно-художні вимоги та схему прив’язки літнього майданчика, які в подальшому будуть відігравати важливу роль у погодженні літнього майданчика в інших органах.
- Погодження розміщення літнього майданчика в Управлінні охорони історичного середовища, у випадку якщо літній майданчик буде розміщено в межах історичної частини міста.
Щодо можливості розміщення літнього майданчику Управління охорони історичного середовища надає відповідний висновок. Наданню висновку Управління охорони історичного середовища передує подання заявником необхідних документів, які заявник повинен отримати не тільки в органах місцевого самоврядування, але і комунальних підприємствах.
- Погодження схеми прив’язки літнього майданчика у відділі управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції.
Слід звернути увагу на значну тривалість розгляду заяв щодо отримання дозволу на встановлення літнього майданчика в цьому органі. Строк розгляду заяви може становити до 1 місяця. Для того, щоб отримати позитивний результат, необхідно підготувати повний пакет документів без помилок, включаючи усі додатки.
- Отримання паспорта літнього майданчика
Після отримання та погодження всіх необхідних документів, ми зможемо подавати документи для отримання паспорта; це один з найважливіших етапів погодження, адже у разі подачі всіх необхідних документів і дотримання локальних актів, ми зможемо підписати договір про розміщення літнього майданчику на 1 рік.
Слід зазначити, що в разі дотримання всіх необхідних вимог протягом року і вказівок, в подальшому виникне спрощена процедура погодження літнього майданчику і скоротяться часові межі, щодо розгляду документів компетентними органами.
Отже, для встановлення літнього майданчика передбачено ряд вимог, які повинні бути дотримані у процесі отримання дозволу щодо його встановлення. У таких ситуаціях необхідна фахова юридична підтримка спеціалістів, які в найстисліші строки зможуть успішно пройти усі необхідні етапи погодження літнього майданчика.